4 Zabiegi Laserowe, które warto wykonać jesienią i zimą.

zabieg_laserowy

Zabiegi laseroterapii są jedną z najpopularniejszych metod wykorzystywanych w gabinetach medycyny estetycznej i kosmetologii w Gdańsku. W klinice Viva Estetica wykorzystujemy jeden z najlepszych laserów do odmładzania i poprawy struktury skóry – laser Fotona Dynamis SP. Jesteśmy jedną z nielicznych klinik w Gdańsku, która ma możliwość pracy na tym urządzeniu. Jego unikalny program wygładzania łączy w sobie nieablacyjne głębokie efekty termalne z zimną ablacją dla jeszcze większych efektów. W Viva Estetica dostępnych jest wiele usług z zakresu laseroterapii np. peelingi laserowe, endolifting (wewnątrz jamy ustnej), lifting powiek, usuwanie blizn potrądzikowych, redukcja rozstępów, redukcja przebarwień, stymulacja wzrostu włosów,redukcja rumienia, zamykanie naczyń krwionośnych, redukcja trądziku różowatego i pospolitego.

 

Najpopularniejszymi zabiegami laseroterapii w Gdańsku są:

 

FOTONA 4D – laserowy lifting twarzy

Laser Fotona 4D składa się  z 4 etapów. Jest to unikatowy zabieg anti-aging. Podczas zabiegu łączymy ze sobą laser neodymowo- yagowy o długości fali 1064 nm oraz erbowo- yagowy o długości fali 2940 nm. Działamy na różnych głębokościach w skórze dzięki czemu przebudowujemy naskórek oraz skórę właściwą. Komórki skóry- fibroblasty są pobudzane do wytwarzania nowych włókien kolagenowych oraz elastynowych, czyli włókien odpowiedzialnych za elastyczność i jędrność skóry. Jest to jedyny laser, który opracował wykonywanie zabiegu od wewnętrznej strony ust. Do obszarów zabiegu EndoLiftingu należą policzki oraz wargi. Podczas zabiegu dochodzi do kontrolowanego kurczenia się mięśni. Celem jest zachowanie prawidłowego owalu twarzy. Jest to innowacyjny zabieg, który pomaga zadbać o problematyczną partię jaką jest okolica ust, bruzdy nosowe wargowe, linie marionetki.

 

W II etapie zabiegu laser zwalcza defekty skórne. Wiązka lasera skupia się na naczynkach, przebarwieniach i powiększonych gruczołach łojowych. Na tym etapie zadaniem lasera jest pozbycie się wszystkich niedoskonałości spowodowanych czynnikami zewnętrznymi np. Promieniowaniem UV, smogiem, nieprawidłową dietą i paleniem papierosów. Kolejny etap polega na termoliftingu skóry. Na tym etapie zabiegu stosujemy tryb PIANO, który podgrzewa skórę do temperaratury 42 stopni. Jest to idealna temperatura, w której włókna kolagenowe obkurczają się i zaczynają się przebudowywać. Dodatkowo komórki skóry ponownie są stymulowane i wytwarzają nowe włókna kolagenowe oraz elastynowe. Ostatnim etapem jest SuperErfacial. Jest to peeling laserowy, w którym wykorzystujemy efekt zimnej ablacji naskórka. Podczas tego etapu skupiamy się na przebudowie naskórka, który często przez nieprawidłową pielęgnacje staje się nierówny. Celem tego etapu jest ujednolicenie kolorytu skóry poprzez redukcje przebarwień na głębokości naskórka oraz blizn. Zabieg sprawdzi się u osób z zaawansowanymi zmarszczkami na skórze, a także dla osób z pierwszymi oznakami starzenia. Osoby z widocznym rumieniem również mogą poddać się temu zabiegowi, ponieważ w trakcje zabiegu takie zmiany również zostają opracowane.

 

Podczas zabiegu może być odczuwalne lekkie pieczenie, które po chwili znika. Po zabiegu konieczna jest odpowiednia pielęgnacja, którą dokładnie przedstawia zabiegowiec podczas wizyty. Naturalnym następstwem po zabiegu jest widoczne zaczerwienienie skóry, które po około 2-3 dniach znika, a następnie zaczyna się proces złuszczania, który również trwa 2-3 dni. Przez następny tydzień widoczne jest delikatne zaczerwienienie. Opracowane miejsca zabiegowe ulegają poprawie. Skóra potrzebuje czasu na głęboką przebudowę, więc pierwszych efektów możemy się spodziewać po upływie 4 tygodni od zabiegu. Koloryt na skórze wyrównuje się, a zmarszczki wypłycają. Widoczna jest poprawa jędrności skóry. Pory zostają spłycone, a przebarwienia usunięte. Warto pamiętać, że na tego typu zabiegi powinno się udać do gabinetu medycyny estetycznej. Do bezwzględnych przeciwwskazań należą: opalona skóra, przyjmowanie retinoidów, choroby autoimmunologiczne, ciąża, infekcje na skórze, rozrusznik serca, antybiotyki, przyjmowanie witaminy A oraz picie lub przyjmowanie ziół takich jak skrzyp, dziurawiec, nagietek, rumianek oraz pokrzywa.

 

Usuwanie zmian naczyniowych 

Do usuwania zmian naczyniowych stosuje się laser Nd:Yag o długości fali 1064 nm. Jest to najskuteczniejszy laser do usuwania teleangiektazji, rumienia oraz przebarwień. Podczas zabiegu walczymy z fotostarzeniem się skóry poprzez redukcje zmian naczyniowych. Wiązka lasera trafia do poziomu hemoglobiny, a energia lasera podgrzewa naczynia krwionośne powodując rozbicie ścianki naczynia. Długość fali lasera neodymowo: yagowego trafia bezpośrednio do naczynia i od razu je zamyka jednak po zabiegu powinniśmy to miejsce traktować jak ranę i obchodzić się z tym miejscem delikatnie. Należy wykonać pełną terapię zabiegową składającą się z 3-4 zabiegów co 4 tygodnie.

Ten zabieg powinny wziąć pod uwagę osoby z bardzo płytko unaczynioną skórą lub osoby, które mogą mieć tendencje do trądziku różowatego. Taki zabieg powinien być połączony z odpowiednią pielęgnacją, którą stworzy kosmetolog na podstawie wcześniej przeprowadzonego wywiadu. Po zabiegu konieczne jest unikanie słońca oraz nie korzystać z solarium.

Przeciwwskazaniem do zabiegu jest przyjmowanie ziół fotouczulających: skrzyp, dziurawiec, nagietek, rumianek i pokrzywa, suplementacja witaminą A, leki przeciwzapalne oraz antybiotyki, niektóre leci przeciwdepresyjne, ciąża, nowotwory opalona skóra, choroby autoimmunologiczne.

 

SMOOTH – ujędrnienie, zagęszczenie skóry

Lifting skóry smooth to zabieg z zakresu medycyny estetycznej. W Gdańsku jako jedna z nielicznych klinik posiadamy innowacyjny laser Fotona Dynamis SP. Zabieg smooth cieszy się u nas niezwykłą popularnością. Dzięki szybciej rekonwalescencji nasi pacjenci na drugi dzień mogą swobodnie wrócić do swoich codziennych zajęć. Skóra na drugi dzień jest delikatnie zaczerwieniona, a po dwóch dniach zaczyna się delikatne złuszczanie. Efekty widoczne są już po jednym zabiegu. Skóra jest rozjaśniona, a koloryt wyrównany. Zalecana jest seria 3-4 zabiegów, aby efekty były spektakularne. Jest to idealna terapia na okres jesienno- zimowy. Podczas zabiegu głębsze warstwy skóry zostają kontrowanie podgrzane do 65 stopni Celsjusza. Dzięki czemu skóra jest zmuszona do odbudowy struktury na różnych głębokościach. Opracowujemy skórę właściwą, gdzie znajdują się komórki skóry, które odpowiadają za produkcje kolagenu i elastyny. W trakcie zabiegu pracujemy również na poziomie naskórka, aby wyrównać koloryt skóry oraz spłycić widoczne pory.

 

Fotoodmładzanie 

Resurfacing jest idealnym zabiegiem dla osób z pierwszymi oznakami starzenia się skóry. Pierwszy spadek jędrności, grubości oraz nierówny koloryt to wskazania do wykonania zabiegu fotoodmładzającego. Podczas tego zabiegu wykorzystujemy działanie lasera neodymowo:yagowego, który ma pobudzić włókna kolagenowe do pracy oraz przebudować skórę. Zabieg działa na zmarszczki, pory oraz zmiany naczyniowe na skórze. To innowacyjna technologia, która wykorzystuje ciepło, które wytwarza laser do termoliftingu skóry. Podczas zabiegu czuć przyjemne i delikatne ciepło. Po zabiegu można bezpośrednio wrócić do codziennych zajęć, ponieważ nie jest potrzebny czas na rekonwalescencję. Do bezwzględnych przeciwwskazań należą: opalona skóra, przyjmowanie retinoidów, choroby autoimmunologiczne, ciąża, infekcje na skórze, rozrusznik serca, antybiotyki, przyjmowanie witaminy A oraz picie lub przyjmowanie ziół takich jak skrzyp, dziurawiec, nagietek, rumianek oraz pokrzywa.

 

„Nasi pacjenci bardzo chętnie korzystają z zabiegów medycyny estetycznej z zakresu laseroterapii. Dzięki urządzeniu Fotona SP Dynamis jesteśmy w stanie podejść do każdego problemu inną technologią lub połączyć kilka razem nawet w trakcie jednego zabiegu. Wykonując zabiegi na laserze Fotona zawsze osiągamy niesamowite efekty widoczne już po pierwszym zabiegu. Praca na tym laserze jest bardzo przyjemna, a odczucia dla pacjentów komfortowe dzięki dodatkowemu  systemu chłodzenia skóry. Układamy terapię tak, aby oczekiwania pacjentów zawsze były spełnione, a rezultaty cieszyły nas wszystkich. Urządzenie Fotona SP Dynamis wyróżnia się na tle innych laserów pod względem nowoczesnych rozwiązań.” - kosmetolog Julia Walasiewicz

 

W Viva Estetica - centrum medycyny estetycznej w Gdańsku, specjaliści podchodzą do każdego Pacjenta indywidualnie. Każdy zabieg poprzedzony jest konsultacją w celu doboru odpowiedniego zabiegu, aby efekty pozabiegowe przyniosły oczekiwane efekty. Omawiane są również przeciwwskazania oraz zalecenia pozabiegowe.

Kosmetolog Julia Walasiewicz

 

Serdecznie zapraszamy

Kontakt : +58 358 85 00

 

Newsletter

newsletter_bg

Al. Zwycięstwa 48, Gdańsk 80-210

 

Telefon:

58 358 85 00

E-mail:

v@vivaestetica.pl