Botoks - najważniejsze informacje o toksynie botulinowej

botoks - najwazniejsze informacje o toksynie botulinowej

Toksyna botulinowa jest to substancja wytwarzana przez bakterie Clostridium botulinum i jest jedną z najlepiej przebadanych, najczęściej oraz najdłużej stosowanych substancji w medycynie estetycznej. Mięśnie twarzy pracują codziennie gdy się marszczymy, uśmiechamy – tworzą się wtedy fałdy skórne, które są odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek. Z czasem zmarszczki stają się coraz bardziej widocznie i mogą stanowić problem estetyczny. Poprzez wykorzystanie botoksu można bezpiecznie i skutecznie zapobiec powstawaniu zmarszczek. 


Co więcej botoks ma działanie nie tylko kosmetyczne, ale również lecznicze. Stosuje się go również do leczenia m.in. bruksizmu, migren, spastyczności mięśni czy nadpotliwości. Toksyn botulinowa blokuje przechodzenie impulsów z nerwów do mięśni, co powoduje rozluźnienie mięśni, wygładzenie skóry oraz zmarszczek mimicznych. 

 

Zabieg z wykorzystaniem botoksu


Zabieg z wykorzystaniem botoksu ma działanie przeciwstarzeniowe oraz profilaktyczne, ponieważ opóźnia pojawienie się pierwszych zmarszczek na skórze. W związku z tym zabieg jest rekomendowany w każdym wieku. Zabieg jest poprzedzony konsultacją z lekarzem specjalistą, który podchodzi indywidualnie do każdego pacjenta. 


Do najczęściej wybieranych obszarów należą: lwia zmarszczka, kurze łapki, zmarszczki czoła poprzeczne, uśmiech dziąsłowy, zmarszczki palacza, opadające brwi, zmarszczki królicze. Botoksem można również leczyć nadpotliwość stóp/rąk/pach, bruksizm oraz migrenę. Zabieg przeprowadza lekarz i polega on na wykonaniu kilku podskórnych lub domięśniowych iniekcji i wstrzykiwaniu preparatu w określonych miejscach. Na życzenie pacjenta można zastosować miejscowe znieczulenie lecz w większości przypadków nie jest ono koniecznie ponieważ zabieg jest praktycznie bezbolesny. 

 

Kiedy widzimy efektu zabiegu przy użyciu toksyny botulinowej?


Efekt zabiegu widoczny jest po 3-4 dniach, a efekt końcowy po 10-14 dniach od podania toksyny botulinowej i utrzymuje się 3-5 miesięcy. Czas utrzymywania się efektów jest zmienny i zależy od indywidualnych predyspozycji pacjenta. Zabieg z użyciem botoksu można nazwać zabiegiem „lunchowym”, czyli zabiegiem po którym można wrócić do codziennych czynności. 


Również coraz bardziej popularny staje się zabieg mezobotoksu – inaczej „baby botox”. W zabiegu stosuje się mniejsze dawki botoksu i podaje się go płytko w formie mezoterapii igłowej. Celem mezobotoksu jest ogólne wygładzenie, odmłodzenie skóry twarzy. Skóra po tym zabiegu jest rozświetlona, wygładzona, bardziej napięta oraz wydzielanie potu i sebum zostaje ograniczone. Zabieg jest często stosowany w celach profilaktycznych u osób młodych przed 30 rokiem życia. Pozwala na wczesnym etapie spowolnić powstawanie zmarszczek.


 “Zabieg z Wykorzystaniem toksyny botulinowej jest jednym z moich ulubionych oraz najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinecie medycyny estetycznej. Botoks możemy zaproponować pacjentom praktycznie w każdym wieku. Daje rewelacyjne efekty i w dodatku jest bardzo bezpieczny.” - lekarz medycyny estetycznej Katarzyna Lammek. 

 

Jakie są przeciwskazania do zastosowania botoksu?


Przeciwwskazaniem do zastosowania toksyny botulinowej jest: miastenia gravis , zespół Lamberta-Eatona, stwardnienie zanikowe boczne, stosowanie leków przeciwkrzepliwych, ciąża lub karmienie piersią, ciężkie niedrożności dróg oddechowych oraz zakażenie skóry w miejscu iniekcji. 


W centrum medycyny estetycznej VIVA ESTETICA w Gdańsku każdy pacjent może czuć się bezpiecznie, ponieważ zabiegi wykonywane są przez przeszkolonych lekarzy specjalistów. Cena botoksu rozpoczyna się od 550 zł i różni się w zależności rodzaju, ilości podanego preparatu oraz obszaru zabiegowego. Cena ustalana jest indywidualnie podczas konsultacji. Na konsultacji omawiane są z lekarzem również wskazania, przeciwskazania oraz zalecenia pozabiegowe.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Al. Zwycięstwa 48, Gdańsk 80-210

 

Telefon:

58 358 85 00

E-mail:

v@vivaestetica.pl