Dlaczego warto wykonywać PEELING LASEROWY?

Projekt bez nazwy (34)

Laseroterapia - Peeling laserowy

 

Laser Fotona Dynamis SP ma wiele zastosowań. Jednym z nim nich jest laserowy peeling jest to zabieg stymulujący skórę, polega na celowym uszkodzeniu a następnie złuszczeniu zniszczonej powierzchownej warstwy skóry. W zależności od indywidualnych potrzeb Pacjenta od delikatnego, powierzchownego do bardzo intensywnego, głębokiego złuszczenia.

Peeling powierzchowny, czyli tzw. resurfacing powierzchowny działa minimalnie ablacyjnie na powierzchowne warstwy skóry, czego efektem jest odświeżenie i regeneracja skóry, redukcja płytkich przebarwień, rozszerzonych porów oraz ogólne oczyszczenie i poprawa tekstury skóry.

Resurfacing skóry w wersji średniego lub głębokiego złuszczania jest bardziej intensywny, wiązka lasera przenika do głębszych warstw skóry co wiąże się z lepszym efektem, ale i dłuższym okresem rekonwalescencji. Przez kilka dni  może utrzymywać się rumień, a po  2/3 dniach skóra zaczyna się łuszczyć. Ten zabieg sprawdza się rewelacyjnie w celu redukcji zmarszczek, przebarwień, blizn zanikowych, przerosłych czy potrądzikowych.

Efekty resurfacingu innowacyjnym laserem erbowo-yagowym są spektakularne i widoczne już po jednym zabiegu, w szczególności w przypadku peelingów średnio głębokich i głębokich. Skóra jest wyraźnie wygładzona, napięta, rozświetlona, zniwelowane zostają powierzchniowe przebarwienia oraz następuje redukcja widocznych porów. Laserowe odmładzanie skóry jest procedurą polegającą na skierowaniu wiązki lasera na skórę, co powoduje stymulację produkcji kolagenu i pobudza odnowę komórek skóry. Frakcyjna ablacja laserowa jest to bardziej zaawansowana metoda laserowego odmładzania skóry, która polega na penetracji wiązki lasera w skórę, tworząc mikroskopijne uszkodzenia. To prowadzi do naturalnej produkcji kolagenu i odnowy skóry. Efektem jest wygładzenie zmarszczek, poprawa elastyczności i tekstury skóry.

Przed przystąpieniem do jakiejkolwiek procedury resurfacing skóry, ważne jest skonsultowanie się z osobą, która zajmuje się laseroterapią, aby właściwie ocenił typ skóry i określił odpowiednią metodę odmładzania skóry. Ponadto, istotne jest, aby po zabiegu podjąć odpowiednie środki ostrożności i stosować się do zaleceń specjalisty w celu uzyskania maksymalnych efektów.

 

Dla kogo peeling laserowy będzie dobrym wyborem?

Peeling laserowy Fotona to idealna propozycja dla osób, które pragną zadbać o swoją skórę kompleksowo. To najnowocześniejsza technologia, która w skuteczny sposób poprawia jakość i kondycję skóry. Działa silnie regenerująco pobudzając mechanizmy przebudowy skóry. Stymulując produkcję i regenerację włókien kolagenu i elastyny. Efekty w postaci rozświetlenia i odświeżenia skóry widoczne są już kilka dni po zabiegu. Zabieg sprawdzi się zarówno u osób młodych np. z problemem przebarwień lub blizn potrądzikowych.

 

Jak wygląda zabieg?

Peeling laserowy nie wymaga znieczulenia. Pierwszym etapem jest dokładne oczyszczenie obszaru zabiegowego, następnie zabezpiecza zabezpiecza oczy Pacjenta okularami ochronnymi i rozpoczyna procedurę zabiegową wcześniej wybranym obszarze. Po jego zakończeniu, Pacjent otrzymuje zalecenia pozabiegowe, a jego skóra zostaje odpowiednio zabezpieczona przed dostaniem się zanieczyszczeń na skórę.

 

Co Pacjent czuje w trakcie zabiegu laserowego?


Podczas zabiegu na skórze odczuwalne jest delikatne ciepło i pieczenie, dlatego aby zabieg był komfortowy stosujemy nawiew zimnego powietrza który zapewnia chłodzenie podczas całego zabiegu. Peeling laserowy jest oceniany przez naszych Pacjentów jako komfortowy.

Rekomendowana ilość zabiegów ilość zabiegów zależna jest od indywidualnych potrzeb skóry. Już jeden zabieg wystarczy, aby uzyskać efekt rozświetlonej, gładkiej skóry ze zwężonymi porami i spłyconymi delikatnymi zmarszczkami, z kolei w celu redukcji głębokich zmarszczek, przebarwień oraz blizn należy zaplanować kilka zabiegów w odstępie czasowym co 3-4 tygodnie.

 

- Kosmetolog Julia Walasiewicz

Al. Zwycięstwa 48, Gdańsk 80-210

 

Telefon:

58 358 85 00

E-mail:

v@vivaestetica.pl