Modelowanie ust – co trzeba wiedzieć przed zabiegiem?

powiekszanie-i-ulepszanie-ust-w-profesjonalnym-salonie_7502-7605

Zabieg modelowania ust stał się jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Z wiekiem usta tracą objętość oraz kolor, a wokół nich powstają zmarszczki. Kwas hialuronowy jest najlepszym rozwiązaniem dla osób, które chcą cieszyć się pięknymi, pełniejszymi ustami. Kształtne usta dodają pewności siebie, zabieg jest szybki, a efekty natychmiastowe, a wszystko to przy minimalnej ingerencji w tkankę.

 

Jaki preparat jest wykorzystany do zabiegu powiększenia ust?

 

Kwas hialuronowy jest najpopularniejszym preparatem wykorzystywanym w celu powiększania ust. Kwas hialuronowy wiąże cząsteczki wody, jest polisacharydem, który naturalnie występuje w ludzkim organizmie. Może być wykorzystywany również w celu wypełnienia zmarszczek, ubytków skóry oraz zwiększania objętości niektórych obszarów np. wolumetria policzków. W naszej klinice Viva Estetica pracujemy na najwyższej jakości preparatach. Wypełniacz jest indywidualnie dopasowany do Pacjenta, w klinice posiadamy różne rodzaju preparatów.

 

Modelowanie ust w Gdańsku - jak wygląda zabieg?


Zabieg modelowania/powiększania ust wykonują wyłącznie lekarze medycyny estetycznej. Lekarz dobiera metodę indywidualnie do potrzeb Pacjenta zgodnie z jego oczekiwaniami. Zabieg poprzedzony jest konsultacją z lekarzem aby wykluczyć wszystkie przeciwwskazania do zabiegu oraz umówić oczekiwania Pacjenta. Następnie nałożone zostaje znieczulenie w postaci kremu. Na życzenie Pacjenta można wykonać znieczulenie stomatologiczne.

Po 20 minutach Lekarz przechodzi don wykonania zabiegu. Łączny czas przeznaczony na konsultację oraz zabieg wynosi ok. 45 min.


Czy można wykonać naturalne powiększenie ust?


Na konsultacji zostają dokładnie omawiane oczekiwania Pacjenta. Lekarz bierze pod uwagę również anatomiczne warunki okolicy, która jest poddana zabiegowi, tak aby zabieg był bezpieczny a efekty satysfakcjonujące.

Modelowanie ust wcale nie musi oznaczać ich powiększenia. Poprzez wstrzyknięcie odpowiedniej ilości kwasu hialuronowego można pozbyć się asymetrii ust bądź defektów/ubytków. Można też delikatnie powiększyć, tak aby zmiana była subtelna.

 

Co trzeba wiedzieć przed zabiegiem modelowania ust?


Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania. Około 3 dni przed zabiegiem nie należy zażywać leków przeciwzapalnych, przeciwzakrzepowych(aspiryny). Na 24 godziny przed zabiegiem należy nie pić alkoholu. Pojawienie się wirusa opryszczki jest przeciwwskazaniem do zabiegu – jeśli Pacjent wykazuje tendencję do powstania zapalenie, należy 3 dni przed zabiegiem przyjmować Heviran.

 

Efekt końcowy powiększenia ust


Efekty powiększania ust widoczne są od razu po zabiegu. Kilka dni po zabiegu może wystąpić obrzęk okolicy poddanej zabiegowy. Również mogą pojawić się małe siniaki. Jest to całkowicie naturalny proces gojenia. Na ostateczny efekt należy poczekać do 2 tygodni po zabiegu. Efekt powiększania ust utrzymuje się najczęściej do ok. 12 miesięcy.

 

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu modelowania ust?

 

  • Ciąża i karmienie piersią
  • Infekcje i choroby skóry
  • Nowotwory
  • Choroby autoimmunologiczne
  • Uczulenie na kwas hialuronowy

 

Jak pielęgnować usta po zabiegu powiększenia?


Aby zmniejszyć powstały obrzęk przyłóż zimny okład w okolicę poddaną zabiegowi oraz pij dużo wody. Unikaj ekspozycji na promienie słoneczne do tygodnia po zabiegu. W celu zmniejszenie widoczności siniaczków, możesz użyć maści z arniką.

 

Serdecznie Zapraszamy


tel. 58 358 85 00
rezerwacja online : vivaestetica1.booksy.com
adres: Aleja Zwycięstwa 48, Gdańsk

Al. Zwycięstwa 48, Gdańsk 80-210

 

Telefon:

58 358 85 00

E-mail:

v@vivaestetica.pl