Nowość w Viva Estetica - KARBOKSYTERAPIA

LETNIE ZABIEGI (3)

Karboksyterapia – terapia przy użyciu dwutlenku węgla

 

            Zabieg karboksyterapii to obecnie jeden z popularniejszych zabiegów. Swoją popularność zawdzięcza między innymi szerokiemu wachlarzowi działania. Terapia polega na podaży podskórnej lub śródskórnej dwutlenku węgla. Jest bezpieczna, skuteczna oraz mało inwazyjna – w trakcie zabiegu nie ma konieczności aplikowania znieczulenia. Dodatkowo to zabieg, który jest stosunkowo krótki – co w obecnych czasach, gdzie ciągle gdzieś pędzimy jest bardzo ważne. Warto wspomnieć, że okres rekonwalescencji jest bardzo krótki, a pojawienie się jakichkolwiek powikłań jest znikome.

W kosmetologii czy medycynie estetycznej to idealna technologia na wiele problemów – redukcja blizn, rozstępów, ujędrnienie skóry, wspomaganie redukcji tkanki tłuszczowej.

Reasumując, to nic innego jak kontrolowana podaż oczyszczonego dwutlenku węgla w określone partie ciała w celu poprawy krążenia oraz uelastycznienia skóry.

 

 

Na jakiej zasadzie działa dwutlenek węgla w Naszej skórze?

 

            Podaż gazu działa na rozszerzenie naczyń krwionośnych, dzięki temu dochodzi do zwiększenia przepływu krwi w obszarze poddanemu zabiegowi. W trakcie terapii możemy dostrzec działanie biochemiczne - dochodzi o szeregu reakcji chemicznych m.in. Efektu Bohra, który umożliwia hemoglobinie uwolnienie dużej ilości tlenu do tkanek naszego organizmu – w konsekwencji skóra jest silnie dotleniona. Wywołanie kontrolowanego stanu zapalnego prowokuje fibroblasty to zwiększonej produkcji kolagenu, włókna kolagenowe kurczą się, co wiąże się z redukcją cellulitu. Dodatkowo możemy dostrzec działanie mechaniczne karboksyterapii – dlatego że złogi tłuszczowe zostają rozbite, skutkiem jest rozpad tłuszczu.

 

 

Jakie obszary mogą być poddane zabiegowi i jakiego efektu możemy oczekiwać?

 

  • skóra głowy stosowany jako prewencja przed wypadaniem włosów, atutem będzie stosowanie przy leczeniach łysienia adrogenowego, można łączyć z mezoterapią w celu zintesyfikwaniu efektów oraz w ramach profilaktyki dla włosów osłabionych w celu lepszego odżywienia skóry głowy;
  •  brzuch, uda, pośladki to doskonała opcja dla osób, które borykają się z cellulitem, nadmiarem tkanki tłuszczowej czy widocznymi rozstępami, a „efektem ubocznym” będzie silna przebudowa skóry, która będzie objawiać się ujędrnieniem i zwiększoną elastycznością skóry.
  • twarz, szyja, dekolt zabieg idealnie sprawdzi się, aby skórę rozświetlić, zrewitalizować oraz poprawić teksturę skóry;

 

Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do zabiegu?

 

             Oczywiście – jak zwykle przy zabiegach istnieje szereg przeciwwskazań, należą do nich m.in. okres ciąży i laktacji, historia nowotworowa, wszelkie choroby wirusowe, grzybicze, bakteryjne, stosowanie antybiotykoterapii, epilepsja, niewydolność serca, wszelkie choroby wątroby lub nerek, choroby układu naczyniowego, stosowanie leków przeciwzakrzepowych, nieuregulowane ciśnienie, cukrzyca czy astma.

 

 

Jakie są wskazania, aby poddać się zabiegowi?

 

Tak jak wyżej zostało wspominane terapia przy użyciu dwutlenku węgla ma bardzo szerokie spektrum działania. Główne z nich to: łysienie, obrzęki limfatyczne, cellulit, wiotkość, rozstępy, blizny.

 

 

 

           

            Jaki widać, opisany zabieg cieszy się bardzo dużą popularnością nie tylko w świecie kosmetologii, ale także w medycynie estetycznej. Warto wspomnieć, że efektywność można dostrzec już tak naprawdę po pierwszym zabiegu. Efekty z reguły utrzymują się około 3- 6 miesięcy – jednak należy pamiętać, że każdy z nas ma indywidualne predyspozycje do utrzymywania się efektów. Dzięki temu, że zabieg jest bezpieczny, szybki, efekty są trwałe i obarczony niewielkim ryzykiem wystąpienia działań niepożądanych  to cały czas zyskuje na potencjale.

 

Serdecznie zapraszamy 

tel. 58 358 85 00

 

Magister kosmetologii Karolina Kieszkowska

 

 

 

Al. Zwycięstwa 48, Gdańsk 80-210

 

Telefon:

58 358 85 00

E-mail:

v@vivaestetica.pl