Plastyka powiek - blefaroplastyka

temat (8)

Czym jest blefaroplastyka? – Plastyka i korekta powiek okiem eksperta

 

             Czy Twoje powieki sprawiają, że wyglądasz na zmęczonego? Czy masz worki pod oczami, które dodają Ci lat? Jeśli odpowiedz brzmi tak, to plastyka powiek może być odpowiednim rozwiązaniem dla Ciebie. Skóra wokół oczu odgrywa kluczową rolę w wyrażaniu emocji oraz jako jedna z pierwszych obszarów, ulega procesom starzenia. Wraz z wiekiem skóra ulega rozciągnięciu, a znajdujące się pod nią mięśnie- osłabieniu, w wyniku czego nadmiar skóry i tkanki tłuszczowej gromadzą się w okolicach powiek powodując opadanie brwi i  powiek, jak i zmarszczki i worki pod oczami.  Plastyka powiek, znana również jako blefaroplastyka, to popularny zabieg chirurgiczny, który pomaga poprawić wygląd powiek górnych lub dolnych. Dzięki temu zabiegowi można uzyskać odświeżony, młodzieńczy wygląd, przywracając jasność i witalność spojrzeniu.

 

Istnieje kilka powodów, dla których Pacjenci decydują się na blefaroplastykę


1. Usunięcie worków pod oczami, przepuklina tłuszczowa powiek, wiotkość skóry  – ich obecność może wskazywać na nadmiaru tłuszczu i skóry w tych obszarach. Ich usunięcie pozwala na uzyskanie młodszego i bardziej promiennego spojrzenia.

2. Poprawa widzenia – jeśli skóra opada i staje się wiotka, powoduje uczucie ciężkości w okolicach oczu i zmniejszenie pola widzenia. Plastyka powiek pozwoli Ci cieszyć się lepszym widzeniem i większym komfortem.

3. Redukcja opadających powiek – przez opadające powieki twarz staje się zmęczona i smutna, korekta powiek może poprawić jej wyraz.

4. Odzyskanie pewności siebie

5. Pokreślenie urody – opadające powieki mogą utrudnić nakładanie makijażu, co może być to frustrujące dla osób, które chcą podkreślić swoją urodę.

 

Rodzaje blefaroplastyki

 

 • Blefaroplastyka górnych powiek
 • Blefaroplastyka dolnych powiek
 • Blefaroplastyka górnych i dolnych powiek

 

Jak wygląda procedura blefaroplastyki w Klinice Vive Estetica w Gdańsku?


            Początkowo Pacjent powinien skontaktować się z chirurgiem plastycznym, aby omówić oczekiwania oraz cele, wszelkie aktualne i przebyte choroby, schorzenia oraz przyjmowane leki. Wykonywana jest także dokumentacja fotograficzna. Chirurg na konsultacji przeprowadzi dokładne badanie oczu i oceni stan skóry, tkanki tłuszczowej oraz mięśni wokół oczu.

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, więc jest nie tylko bezpieczny, ale i pozbawiony dolegliwości bólowych. Chirurg wykonuje precyzyjne nacięcia, usuwa nadmiar  skóry i tkanki tłuszczowej i dostosowuje pozostałą skórę. Blizna umiejscowiona jest w naturalnym fałdzie powiekowym i po okresie rekonwalescencji jest praktycznie niewidoczna. Po zakończeniu zabiegu aplikowane są niewielkie szwy, a okolice oczu opatrzone.

 

Pacjenci zakwalifikowani do zabiegu mają obowiązek:

·     dwa tygodnie przed zabiegiem odstawić leki zaburzające krzepnięcie krwi;

·     około miesiąc przed operacją zrezygnować z palenia papierosów, spożywania alkoholu oraz opalania;

·     przed zabiegiem wykonać niezbędne badania zlecone przez lekarza.

 

Plastyka powiek górnych i dolnych Gdańsk – przeciwwskazania

Zabieg chirurgicznej plastyki powiek nie powinien być przeprowadzany u osób:

·     z aktywnymi infekcjami skóry;

·     w okresie ciąży i karmienia piersią;

·     z niewydolnością krążenia, cukrzycą, chorobami wątroby;

·     z nieuregulowanym ciśnieniem tętniczym;

·     z zaburzeniami krzepnięcia krwi;

·     z chorobami nowotworowymi.

 

Okres rekonwalenscencji


            Po zabiegu mogą wystąpić obrzęki i siniaki wokół oczu, które ustępują w ciągu kilku tygodni. Bardzo ważne jest aby przestrzegać zaleceń lekarza chirurga, stosować zalecone leki oraz regularnie kontrolować stan wizualny obszaru poddanego operacji.

Nie zwlekaj! Odzyskaj młodzieńczy wygląd i pewność siebie dzięki plastyce powiek w klinice Viva Estetica. Skonsultuj się z naszym zespołem specjalistów i daj swojemu spojrzeniu drugie życie już dziś!

Blefaroplastyka w klinice Viva Estetica przeprowadzana jest przez lek. Agnieszkę Brzezicką.

 

Chirurg plastyk - lek. Agnieszka Brzezicka


            Pani Doktor zdobyła dyplom lekarza na wydziale lekarskim Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, specjalizację z chirurgii plastycznej skończyła w Klinice Chirurgii Plastycznej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Codzienna praca i liczne dyżury na oddziale chirurgii plastycznej pozwoliły Doktor na zdobycie i pogłębianie doświadczenia zawodowego w szeroko pojętej chirurgii plastycznej, na którą składa się chirurgia estetyczna, rekonstrukcyjna a także leczenie oparzeń. Wysokie poczucie estetyki, wyobraźnia a nade wszystko dbałość o zdrowie i życie pacjenta towarzyszą w pracy każdego dnia.

Doktor Agnieszka stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w kongresach i kursach z dziedziny chirurgii plastycznej. Jest też autorką i współautorką publikacji dotyczących komórek macierzystych z tkanki tłuszczowej i ich zastosowania oraz posiada otwarty przewód doktorski dotyczący wpływu w/w komórek macierzystych z tkanki tłuszczowej w terapii trudno gojących się ran. Ponadto należy do Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej.

Pani Doktor prywatnie jest otwartą, komunikatywną i bardzo empatyczną osobą z optymistycznym podejściem do świata. Od zawsze interesuje się motoryzacją i majsterkowaniem, a w domu jest typem „złotej rączki”. Wolny czas spędza aktywnie, próbując większości rodzajów sportów. Kocha podróżować i odkrywać różne zakątki świata w wolnych chwilach od pracy.

 

Zabiegi, które wykonuje lek. Agnieszka Brzezicka


Zmiany skórne

 •  Zmiany skórne i blizny
 • Zmiany skórne/podskórne - wycięcie, plastyka, przeszczep skóry
 • Blizny - korekcja

 

Chirurgia Twarzy

 •  Plastyka powiek górnych i dolnych
 •  Lift Brwi
 •  Plastyka powiek górnych z liftem brwi
 •  Chirurgiczne powiększanie ust (Bullhorn Lip Lift, Direkt Lip Lift)
 • Korekta odstających uszu
 • Wolumetria twarzy/redukcja zmarszczek/wypełnienie doliny łez za pomocą przeszczepu własnej tkanki tłuszczowej z komórkami macierzystymi

 

Chirurgia Piersi

 • Przeszczep tłuszczu w piersi
 •  Korekcja brodawek sutkowych
 •  Ginekomastia

  

Sylwetka

 •  Plastyka ramion
 •  Plastyka ud
 •  Liposukcja (brzucha, pośladków, biodra, bryczesów, podbródka)

 

Chirurgia mężczyzn

 •  Ginekomastia


 

 

Zapraszamy do kontaktu

tel. 58 358 85 00

Aleja Zwycięstwa 48, Gdańsk

 

 

Al. Zwycięstwa 48, Gdańsk 80-210

 

Telefon:

58 358 85 00

E-mail:

v@vivaestetica.pl