TROPOKOLAGEN w zabiegach medycyny estetycznej

Projekt bez nazwy (52)

Informacje o zabiegu

Czas trwania: ok. 45 min.

Ilość zabiegów w serii: 3-4

 

Kolagen jest białkiem strukturalnym, stanowi strukturalna podstawę budowy skóry i odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu struktury i elastyczności skóry.

Podczas starzenia się organizmu produkcja kolagenu maleje, co prowadzi do utraty jędrności skóry. Również czynniki, takie jak niezdrowa dieta, palenie papierów, ekspozycja na promienie słoneczne itp., dodatkowo przyspieszają proces starzenia skóry.

Kolagen znajduje również zastosowanie w zabiegach medycyny estetycznej. Specjalne preparaty kolagenowe możemy dostarczać do skóry w formie iniekcji w celu odżywienia i regeneracji skóry, dzięki czemu zredukowane zostaną objawy związane ze starzeniem się, przesuszeniem, zwiotczeniem.  Preparaty wykorzystywane są do mezoterapii skóry twarzy, jak również znajdą zastowanie w wielu obszarach ciała.

Świetnie sprawdzi się również w terapii blizn, np. po usuwaniu znamion czy inwazyjnych zabiegach chirurgicznych lub bliznach potrądzikowych.

 

ZASTOSOWANIE TROPOKOLAGENU

Wsparcie regeneracji skóry – nawilżenie, poprawa gęstości i sprężystości skóry przy zwiotczeniu/ uszkodzeniu związanym z wiekiem czy fotostarzeniem, wsparcie leczenia blizn i rozstępów.

Działanie na tkankę podskórną – wsparcie redukcji lokalnych nadmiarów tkanki tłuszczowej, cellulitu, poprawa struktury przestrzennej tkanki podskórnej.

Działanie na mięśnie mimiczne i mięsień szeroki szyi – poprawa napięcia mięśniowego oraz tonusu mięśni.

Działanie na mięśnie żucia (żwacze)  – zmniejszenie napięcia mięśni żucia (bruksizm) i zwiększenie szansy na ustąpienie związanego z tym bólu mięśniowo-powięziowego w obrębie twarzy/ głowy.

Działanie na skórę głowy – poprawa struktury i funkcji skóry owłosionej głowy, poprawa unaczynienia skóry, pobudzenie brodawek włosa do właściwej funkcji.

 

 

Jak wygląda zabieg?

Zabieg wykonywany jest w formie mezoterapii igłowej, która dostarcza do skóry substancje regenerujące, odżywcze, w małych, ale skutecznych dawkach. Przed przystąpieniem do zabiegu przeprowadzana zostaje konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej w celu omówienia oczekiwań Pacjenta, wskazań i przeciwwskazań.

 

 

Wskazania do zabiegu

Zmarszczki

Sucha, pozbawiona jędrności skóra

Blizny, rozstępy

Nadmierne napięcie mięśni mimicznych

Zmarszczki i fałdy w okolicach biustu

Utrata elastyczności

Leczenie cellulitu

Wiotka skóra

Lokalne nadmiary tkanki tłuszczowej twarzy i ciała

Wypadanie włosów

 

Tropokolagen pod oczy

Skóra wokół oczu jest jedną z najdelikatniejszych na naszym ciele, co sprawia, że ulega ona najszybszemu procesowi starzenia się. Warto zacząć dbać o ten obszar już wcześniej, w momencie wystąpienia pierwszych oznak starzenia. Mezoterapia znajduje zastosowanie w redukcji zmarszczek mimicznych, worków pod oczami, cieni czy przepuklin tłuszczowych.

Tropokolagen na blizny pooperacyjne

Poprzez mezoterapia igłową wstrzyknięty zostaje specjalny preparat w celu redukcji zmian powstałych w wyniku np. cięcia skalpelem. Tropokolagen wykazuje działanie regeneracyjne, blizna ulega przebudowie i pomaga w poprawnym gojeniu, przez co wygląd blizny ulega polepszeniu, a dyskomfort i ból zostaje zmniejszony.

Tropokolegen na blizny potrądzikowe

Ten naturalny składnik jest bardzo skuteczny w redukcji widoczności blizn oraz poprawy struktury skóry. Dzięki regeneracji skóry, zaobserwować można zmniejszenie nierówności powierzchni skóry, zmniejszenie wgłębień. Działa rozjaśniająco redukując przebarwienia i nadając skórze bardziej ujednolicony koloryt, co pomaga ukryć widoczność blizn.

 

Tropokolagen na skórę głowy

Zabieg z wykorzystaniem tropokolagenu zalecany jest w przypadku występownia wypadania włosów, osłabienia czy łamliwości. Podczas zabiegu poprzez iniekcje dostarczamy substancje odżywcze, które docierają do głębokich warstw skóry. Zabieg wpływa na dotlenienie, odżywienie, wzmocnienie – przyspieszając ich porost i hamując proces wypadania.

 

Pamiętaj, aby być cierpliwym, ponieważ efekty mogą wymagać czasu, a regularne stosowanie produktów zawierających tropokolagen może przynieść korzystne rezultaty.

 

Al. Zwycięstwa 48, Gdańsk 80-210

 

Telefon:

58 358 85 00

E-mail:

v@vivaestetica.pl