Wizyta mężczyzny u kosmetologa – dlaczego warto?

Projekt bez nazwy (67)

Mężczyźni od niedawna coraz częściej stają się klientami klinik kosmetologicznych. Jeszcze jakiś czas temu wśród Panów było przeświadczenie, że tego typu wizyty to raczej domena kobiet. Na szczęście obecnie każdy podchodzi do tego racjonalnie i niezależnie od płci, zawodu czy wieku dążymy do dbania o swoją skórę. Coraz częściej Panowie rezygnują z jednego kosmetyku „do wszystkiego”.

 

 

Czym są zabiegi dla mężczyzn?


Zabiegi dla mężczyzn to bardzo szeroka gamma, od podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych (regulacja brwi, depilacja woskiem) po bardziej zaawansowane technologie i zabiegi. Najważniejsze jest indywidualnie dobrany plan zabiegowy oraz pielęgnacja domową, która wspomaga kondycjonowanie skóry poza murami kliniki. Należy pamiętać, że skóra męska, ma inne cechy charakterystyczne niż skóra kobiet. Zabiegi kosmetologiczne to nie tylko odmłodzenie wyglądu, ale przede wszystkim DBANIE O KONDYCJĘ SKÓRY! Często problemy ze skórą u mężczyzn wynikają ze złej lub z braku pielęgnacji domowej, dlatego spotkanie z kosmetologiem często ułatwi wiele zagwozdek – co, jak i kiedy stosować?

 


Dlaczego warto wykonywać zabiegi – korzyści


Dzięki regularnym wizytom poprawi się stan skóry, będzie ona lepiej nawilżona, dzięki temu
istnieje możliwość redukcji podrażnienia po goleniu. Redukcja powstawania nowych wyprysków lub
blizn, które zostały po młodzieńczym trądziku. Ostatnimi czasy coraz częściej do gabinetów
zgłaszają się Mężczyźni, którzy borykają się z łysieniem – tu oczywiście również jesteśmy w stanie
pomóc odpowiednią suplementacją, pielęgnacją oraz zabiegami.

 

 

Najbardziej lubiane zabiegi wśród mężczyzn


Zdecydowanie najbardziej lubianym zabiegiem jest oczyszczanie wodorowe. Zabieg, który wbardzo delikatny sposób oczyści skórę z nadmiaru sebum, dodatkowo wodór to pierwiastek, który ma bardzo silne właściwości antyoksydacyjne.Kolejnym lubianym zabiegiem jest ten z wykorzystanie białej kosmetyki, które świetnie radzi sobie ze skórą odwodnioną czy przesuszoną. Te dwa rodzaje zabiegów, to przede wszystkim zabiegi bezbolesne, a bezpośrednio po nich nie ma żadnych śladów na twarzy. Część Panów sięga jednak po bardziej inwazyjne zabiegi – typu mezoterapia, laseroterapia czy zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Ta grupa należy do tych mniej lubianych ze względu na odczucia bólowe, jednak to właśnie głównie one działają cuda i są często wybierane. Mezoterapia, to zabieg, dzięki któremu mocno odżywiamy i stymulujemy skórę „od środka”. Dzięki laseroterapii można osiągnąć dobre efekty w walce z bliznami, przebarwieniami, z kolei dzięki zabiegom z zakresu medycyny estetycznej, Panowie mogą trwale pozbyć się zmarszczek. Warto wspomnieć, że zabiegi lubią serię i regularność i o tym zawsze będziemy, jako zabiegowcy, przypominać.

 

 

Wskazania aby odwiedzić kosmetologa


gruba, poszarzała skóra;trądzik;
blizny potrądzikowe;
rozszerzona ujścia gruczołów łojowych;
skóra odwodniona;
przebarwienia;
blizny na ciele;
zmarszczki;
wypadające włosy.

 


Przeciwwskazania do zabiegów


Jeśli chodzi o przeciwwskazania to oczywiście wszystko zależy od rodzaju wykonywanego zabiegu. Dlatego bardzo ważna jest konsultacja przed zabiegowa, aby ewentualnie każde z przeciwwskazań mogło zostać wyeliminowane. Następnie możliwe jest przeprowadzenie zabiegu oraz dobór odpowiedniej pielęgnacji.

 

Reasumując, obecnie zabiegi mężczyzna w gabinecie kosmetologicznym to żadne odstępstwo, to nie tylko dbanie o swój wygląd, ale także o swoje samopoczucie. Dzięki obecnym technologiom oraz preparatom Panowie mogą cieszyć się piękną i zdrową skórą.

 

Kosmetolog Karolina Kieszkowska

 

Al. Zwycięstwa 48, Gdańsk 80-210

 

Telefon:

58 358 85 00

E-mail:

v@vivaestetica.pl