Oferta
Dietetyka

To jak się odżywiamy, ma ogromny wpływ na nasz organizm. Kiedy nasze posiłki są niezbilansowane, żyjemy w przewlekłym stresie, jemy za szybko i nieprzemyślanie, łatwo doprowadzić nasz organizm do zaburzeń a w efekcie do wystąpienia jednostek chorobowych, które nie dotknęłyby nas gdyby nie źle zbilansowana dieta.  Nadwaga, cukrzyca, nadciśnienie tętnicze – to tylko niektóre przykłady z chorób, którym można efektywnie zapobiegać dzięki dobrze ułożonemu jadłospisowi.

 

Dietetyka to szybko rozwijająca się nauka medyczna, która opracowuje zasady zdrowego żywienia, zajmująca się m.in.:

  • zasadami żywienia zdrowego lub chorego człowieka,
  • oceną stanu odżywienia organizmu,
  • z apobieganiem rozwoju chorób dietozależnych,
  • leczeniem poprzez dietoterapie,
  • oceną i kontrolą wzajemnego wpływu farmakoterapii i żywienia u Pacjenta,
  • prowadzeniem edukacji żywieniowej,
  • biochemicznymi procesami zachodzącymi w związku z odżywianiem.

 

Opiera się na wiedzy medycznej, biochemicznej, przemysłowej. Cieszy się  coraz większą popularnością poprzez stale rosnącą statystykę występowania chorób cywilizacyjnych. Dieta może być uzupełnieniem farmakoterapii lub być jedyną formą leczenia danego schorzenia.

 

Dietetyk to specjalista, który ułoży dla Pacjenta indywidualny plan żywieniowy, biorąc pod uwagę jego preferencję oraz występujące jednostki chorobowe. Pacjenci, którzy korzystają z usług dietetycznych, to najczęściej osoby z otyłością lub nadwagą, pacjenci z zaburzeniami układu autoimmunologicznego lub rozrodczego, którzy zmagają się z choroba Hashimoto, niedoczynnością/ nadczynnością tarczycy, zespołem policystyczych jajników (PCOS) itp.

 

Jednym z zadań dietetyka jest nauczenie pacjenta zachowań prozdrowotnych, tak aby ten, po skończonej terapii, potrafił sam świadomie układać swój jadłospis. Przestrzeganie zaleceń od dietetyka pozwoli Pacjentowi poprawić jakość oraz długość swojego życia. Dzięki pomocy specjalisty, pacjenci mogą w sposób bezpieczny osiągnąć swoje cele takie jak powrót do zdrowia czy utrzymanie prawidłowej masy ciała.

 

Naszą drogę zaczynamy od konsultacji, na której dietetyk przeprowadza szczegółowy wywiad medyczny oraz ustala przebieg terapii. Dzięki zebranym informacjom, specjalista jest w stanie przeliczyć zapotrzebowanie naszego organizmu na energię oraz dostosować jej źródła.

 

Do tygodnia od konsultacji Pacjent dostaje maila z gotowym miesięcznym jadłospisem. Po miesiącu jest możliwość wizyty kontrolnej na której sprawdzamy postępy terapii.

 

MGR Dietetyk Anna Czubala

Nasi specjaliści
annaczubala
Anna Czubala
Dietetyk
Kosmetolog

Newsletter

newsletter_bg

Al. Zwycięstwa 48, Gdańsk 80-210

 

Telefon:

58 358 85 00

E-mail:

v@vivaestetica.pl