Oferta
Tropokolagen

Kolagen jest białkiem strukturalnym, stanowi strukturalna podstawę budowy skóry i odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu struktury i elastyczności skóry.

Podczas starzenia się organizmu produkcja kolagenu maleje, co prowadzi do utraty jędrności skóry. Również czynniki, takie jak niezdrowa dieta, palenie papierów, ekspozycja na promienie słoneczne itp., dodatkowo przyspieszają proces starzenia skóry.

Kolagen znajduje również zastosowanie w zabiegach medycyny estetycznej. Specjalne preparaty kolagenowe możemy dostarczać do skóry w formie iniekcji w celu odżywienia i regeneracji skóry, dzięki czemu zredukowane zostaną objawy związane ze starzeniem się, przesuszeniem, zwiotczeniem.  Preparaty wykorzystywane są do mezoterapii skóry twarzy, jak również znajdą zastowanie w wielu obszarach ciała.

Świetnie sprawdzi się również w terapii blizn, np. po usuwaniu znamion czy inwazyjnych zabiegach chirurgicznych lub bliznach potrądzikowych.

 

ZASTOSOWANIE TROPOKOLAGENU


Wsparcie regeneracji skóry – nawilżenie, poprawa gęstości i sprężystości skóry przy zwiotczeniu/ uszkodzeniu związanym z wiekiem czy fotostarzeniem, wsparcie leczenia blizn i rozstępów.

Działanie na tkankę podskórną – wsparcie redukcji lokalnych nadmiarów tkanki tłuszczowej, cellulitu, poprawa struktury przestrzennej tkanki podskórnej.

Działanie na mięśnie mimiczne i mięsień szeroki szyi – poprawa napięcia mięśniowego oraz tonusu mięśni.

Działanie na mięśnie żucia (żwacze)  – zmniejszenie napięcia mięśni żucia (bruksizm) i zwiększenie szansy na ustąpienie związanego z tym bólu mięśniowo-powięziowego w obrębie twarzy/ głowy.

Działanie na skórę głowy – poprawa struktury i funkcji skóry owłosionej głowy, poprawa unaczynienia skóry, pobudzenie brodawek włosa do właściwej funkcji.

 

JAK WYGLĄDA ZABIEG?


Zabieg wykonywany jest w formie mezoterapii igłowej, która dostarcza do skóry substancje regenerujące, odżywcze, w małych, ale skutecznych dawkach. Przed przystąpieniem do zabiegu przeprowadzana zostaje konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej w celu omówienia oczekiwań Pacjenta, wskazań i przeciwwskazań.

 

WSKAZANIA DO ZABIEGU


Zmarszczki

Sucha, pozbawiona jędrności skóra

Blizny, rozstępy

Nadmierne napięcie mięśni mimicznych

Zmarszczki i fałdy w okolicach biustu

Utrata elastyczności

Leczenie cellulitu

Wiotka skóra

Lokalne nadmiary tkanki tłuszczowej twarzy i ciała

Wypadanie włosów

Nasi specjaliści
image00002 kopia (1)
Lek. med. Katarzyna Lammek
Medycyna Estetyczna
jerzyiskrzycki-kopia13
Lek. med. Jerzy Iskrzycki
Medycyna Estetyczna, Endokrynologia
Joanna Tyszka
Lek. med. Joanna Bulicz
Medycyna Estetyczna, Trychologia

Al. Zwycięstwa 48, Gdańsk 80-210

 

Telefon:

58 358 85 00

E-mail:

v@vivaestetica.pl