Oferta
Trychologia

Najczęstsze problemy z jakimi pacjenci zgłaszają się na konsultacje trychologiczną:

 

1️⃣ Łysienie: Jest to jeden z najczęstszych problemów, które pacjenci konsultują się u trychologa. Może to obejmować łysienie plackowate (łysienie okołomiejscowe), łysienie typu męskiego (androgenowe), łysienie typu żeńskiego, a także inne formy utraty włosów.

 

2️⃣ Łojotokowe zapalenie skóry głowy (seboreiczne zapalenie skóry): Pacjenci zgłaszający się z tym problemem często mają nadmierną produkcję sebum, swędzenie skóry głowy, łupież, zaczerwienienie i łuszczącą się skórę.

 

3️⃣ Wypadanie włosów: Pacjenci zauważają utratę włosów w większej ilości niż zwykle. Może to być spowodowane różnymi czynnikami, takimi jak czynniki genetyczne, zmiany hormonalne, niedobory składników odżywczych, choroby lub stres.

 

4️⃣ Uszkodzenia chemiczne i termiczne: Osoby, które korzystają często z zabiegów chemicznych, takich jak farbowanie, trwała ondulacja czy prostowanie włosów, mogą zgłaszać problemy związane z osłabieniem i uszkodzeniem włosów.

 

5️⃣ Przewlekłe choroby skóry głowy: Pacjenci mogą cierpieć na różne choroby skóry głowy, takie jak łuszczyca, liszaj płaski, trądzik różowaty czy łojotokowe zapalenie skóry.

 

Warto pamiętać, że to tylko kilka przykładów, a problemy związane z włosami i skórą głowy mogą mieć różnorodną naturę. Dlatego ważna jest skonsultacja z lekarzem, który dokładnie zbada i zdiagnozuje problem, a następnie opracuje odpowiedni plan leczenia dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta.

 

Jak dokładnie przebiega badanie trychologiczne?

Badanie skóry głowy i włosów, czyli trichoskopia, które lekarz wykonuje na pierwszej wizycie jest zupełnie bezinwazyjne i bezbolesne. Polega na oglądaniu włosów i skóry w znacznym powiększeniu, po przyłożeniu kamery trychologicznej. W zależności od ocenianych cech stosowane jest nawet 200-krotne powiększenie. Podczas badania obraz oglądany pod mikroskopem jest widoczny zarówno dla lekarza jak i dla pacjenta. Analiza przeprowadzana jest na bieżąco co pozwala na omówienie wyniku badania z pacjentem od razu podczas pierwszej wizyty.

 

Jak przygotować się do konsultacji trychologicznej?

 

Prosimy o umycie włosów dobę przed wizytą. Dzięki temu podczas badania trychologicznego wykonywanego na pierwszym spotkaniu uzyskany obraz będzie wiarygodny. NIEZALECANE jest mycie skóry głowy bezpośrednio przed konsultacją oraz stosowanie jakichkolwiek kosmetyków do stylizacji.
Przed konsultacją nie należy poddawać się zabiegom fryzjerskim, ze szczególnym uwzględnieniem koloryzacji włosów. W przypadku koloryzacji zalecane jest odczekanie minimum tygodnia, ponieważ pozostałości farby utrzymują się na skórze głowy jeszcze przez kilka dni i zakłócają obraz trichoskopowy.


Warto zabrać ze sobą aktualne wyniki badań:


- morfologia krwi z rozmazem

- panel tarczycowy ( TSH, FT3, FT4, anty-TPO, anty-TG)

- OB

- CRP

- glukoza

- lipidogram

- żelazo

- ferrytyna

       

Konieczne jest przygotowanie informacji na temat swojego stanu zdrowia: chorób przewlekłych, listy przyjmowanym leków, alergii w tym na leki.

 

Przygotowanie się do konsultacji trychologicznej umożliwi maksymalne wykorzystanie czasu spotkania, postawienie wstępnego rozpoznania oraz zaplanowanie leczenia. Pamiętaj, że lekarz jest tu po to, aby Ci pomóc, więc nie wahaj się zadawać pytań i dzielić się wszelkimi obawami.

 

 

Umów wizytę online
Nasi specjaliści
Joanna Tyszka
Lek. med. Joanna Bulicz
Medycyna Estetyczna, Trychologia

Newsletter

newsletter_bg

Al. Zwycięstwa 48, Gdańsk 80-210

 

Telefon:

58 358 85 00

E-mail:

v@vivaestetica.pl